Prezent na komunię- książki klasyczne

Wybierając prezent na komunię, warto przyjrzeć się wszystkim pozycjom książkowym, jakie są na rynku. Do wyboru są książki nowe, czyli premierowe, ale też te nieco starsze, czyli klasyki. Klasyki książkowe są literaturą, która jest odporna na działanie czasu. Można wśród takich książek znaleźć wiele gatunków, a także pisarzy. Na przykład Henryka Sienkiewicza i jego powieść “W pustyni i w puszczy”. Jest to książka, która opowiada o przeprawie do domu przez pustynię. Co jeszcze można w niej znaleźć?

Klasyki książkowe jako prezent na komunię (najczęściej kupowany)

Klasyki książkowe to prezent na komunię, który może się idealnie sprawdzić. Dziecko w trakcie dorastania będzie mogło wrócić do książki jeszcze nieraz. W pustyni i w puszczy to książka, która jest przeznaczona dla tych czytelników, którzy lubią poznawać historię nieoczywiste. Sienkiewicz w swojej powieści poruszył wiele wątków, zarówno brutalności, jak i niewolnictwa, chorób, śmierci i nadziei na lepsze jutro. Historia szybko zdobyła uznanie na międzynarodowej arenie, a pojawiła się także ekranizacja. Warto podarować tą historię jako prezent dla dziecka.

Klasyki książkowe od polskich pisarzy

Innym pomysłem na Pierwszą Komunię Świętą jest postawienie na zbiór wierszy. Wiersze są krótsze niż książka, a ich znajomość może przydać się na dalszych etapach edukacji. Ciekawym wyborem może być postawienie na książkę od Wisławy Szymborksiej. Jest to polska noblistka, która zyskała sporą sławę. Jej wiersze poruszają wiele różnych tematów związanych z ludzkimi problemami. Tęsknota może zostać znaleziona na przykład w wierszu Kot. Jest to wiersz, który może urzec swoją prostotą oraz trafnością przekazu. Zdecydowanie warto przyjrzeć się wierszo polskiej pisarki. Jest ona warta uwagi. Szymborska, mimo że doczekała się wielkiej sławy, to jednak przez całe swoje życie była bardzo skromną osobą, która nie lubiła obnosić się ze swoim talentem. Warto jednak zainteresować się jej literaturą i sięgnąć po jej dzieła. Pierwsza Komunia Święta to okazja do tego, by zaoferować komuś wiersze sławnej pisarki.